MŮJ PŘÍBĚH

Jsem člověk co má rád výzvy. Usiluji o lepší kvalitu života sebe i ostatních. Snažím se objevovat v sobě i v druhých to pozitivní, a být nějakým způsobem užitečná pro sebe, i pro společnost. To mi dává smysl.

Jsem máma dvou krásných dětí a maželka skvělého muže.

Bojuji sama s chronickou nemocí a chci lidem ukázat, že to jde i jinak. V mém případě stále bez léků.

Moje životní cesta je klikatá a rozmanitá, a spustu jsem se toho na ní už naučila a učím dál.  S tím, co vím těď můžu pomáhat dalším lidem.

Po dobu studia na střední zdravotnické škole jsem se v nemocnici setkala s realitou a někdy tvrdostí života. Péče o velmi nemocné lidi nebyla pro 17 letou holku nic, co by v tomto věku dokázal dělat každý a dodnes obdivuju ty, kdo to dokáží dělat celý život.

Na Masarykově univerzitě v Brně jsem vystudovala nejprve bakalářksý obor Regenerace a výživa ve sportu, později magisterské studium Učitelství tělesné výchovy.

V rámci tohoto studia jsem na rok odcestovala studovat do Velké Británie na University of Wales obor Dlouhověkost, pohyb a zdraví. Tento roční bobyt jsem prodloužila o pracovní stáž ve státní zdravotnické organizaci o další rok.

Zde jsem se podílela na spoustě zajímavých projektů od práce s obézními dětmi, přes projekty na zaktivnění prostředí pro zaměstnance ve firmách až po projekt Pohyb na předpis (GP Exercise Referral), kde jsem po dokončení univerzity začala také pracovat.

Pracovala jsem s lidmi různých národností a etnických skupin, vedla různé pohybové aktivity od Nordic Walkingu, cvičení ve vodě, v posilovně až po cvičení na židlích.

Získala jsem další specializace, které mě opravňují vykonávat tuto profesi (Nemusíte číst celé, není to zde pro vychloubání, jen pro upřesnění 🙂 ).

  • Level 2 Fitness Inustructor ( Fitness instruktor, Level 2)
  • Level 3 Advanced fitness instructor (Pokročilý fitness instruktor, Level 3)
  • Level 3 Exercise Referral (Cvičení na referenci (na předpis), Level 3)
  • Level 4 Obesity and Diabetes Management (Management diabetu a obezity, Level 4)
  • Level 4 Postural Stability Instructor (Instruktor posturální stability)
  • Chronic Respiratory Disease Exercise Instructor (Cvičení s chronickými respiračními onemocněními)
  • Instruktor chůze, Nordic Walkingu, Cvičení ve vodě, Indoor cycling, Core stability (stabilita středu těla), Tai Chi Fit.
  • Community Food and Nutrition Certificate (Jídlo a výživa ve společnosti)
  • Brief Intervention of Smoking Cessation (Rychlé intervence na odvykání kouření)
  • Motivational interviewing (Motivační pohovor)

Samozřejmě to nešlo vše tak hladce. Nejprve jsem se musela naučit anglicky, myla jsem nádobí v domově důchodců za pár kaček a bála se, jestli budu mít na zaplacení kolejí, ale člověk v nouzi vždycky najde řešení.

Posléze jsem pracovala jako fitness instruktor a osobní trenér v jednom hotelovém welness a fitness klubu, kde jsem získala další zkušenosti ohledně cvičení na zlepšení kondice, zformování, hubnutí nebo naopak přibírání svalstva. Současně jsem si ale uvědomila, že je potřeba pomoci nejen zdravým lidem, ale hlavně těm, co jsou nemocní. Že je potřeba zaměřit se na obě strany.

V té době jsem ještě na poloviční úvazek pracovala jako dietologický asistent a zabývala se kontrolou podvýživy starých lidí v domovech pro seniory.

Pak mě osud zavál zpět do Čech, vdala jsem se a měla děti. Chvíli jsem pracovala jako fitness instruktor a stále pracuji jako lektorka anlgičtiny, ale moje práce Specialisty pohybu na předpis mi stále chybí. Protože v Česku nic podobného není, rozhodla jsem se, že budu průkopkyně, a že tu Pohyb na předpis vytvořím :-).

 Nyní jsem na rodičovské dovolené, proto je tato internetová forma zatím jediná možnost. Jsem zvědavá, jaký bude o tuto službu zájem u české populace.

Ale dost o mě, teď se jdeme zajímat o vás!

Jak jste na tom s pohybem?

Jste nemocní nebo zdraví?

Jak se cítíte?

Chcete už konečně přestat mluvit o tom, že začnete cvičit a raději to udělat? Přečtěte si můj ebook zdrama, Jak v sobě najít motivaci cvičit.